תאורה

תאורה אדריכלית היא כנראה הדרך הטובה ביותר ליצר מכלול תאורה אופטימלי לחלל מסויים , כזה שינצל אור טבעי ויחסוך בעלויות , שישרת את השימושים והאווירות השונות בחלל באופן המיטבי . כשמדברים על תאורה אדריכלית הכוונה היא לתהליך ממושך ושלם שבו נבחנים כל הפרמטרים והצרכים לעומק והכל מתוכנן ומבוצע בקפידה על ידי בעל מקצוע המתמחה בתחום התאורה . החיבור בין המילה תאורה לאדריכלות מסמל במידה רבה את השינויים הדרמטיים שחלו בענף התאורה בעשורים האחרונים – בהם ממוצר לוואי של הנדסת הבית הפכה התאורה לחלק בלתי נפרד מהתכנון עוד מהשלבים המוקדמים ביותר . תאורה אדריכלית מתייחסת לכמה היבטים עיקריים :

תאורה אדריכלית מעוצבת שירות מדלת לדלת
תאורה אדריכלית מעוצבת שירות מדלת לדלת

הארה טבעית – הרבה לפני שמתייחסים לגופי התאורה המלאכותית , מחפש אדריכל התאורה את השימוש האופטימלי באור הטבעי – שיהפוך את הבית למואר באור נעים וחינמי למשך שעות ארוכות ככל האפשר . התכנון ההנדסי של הבית כולו יכול להיות מושפע על ידי כיווני האור מהשמש . כמובן שהארה טבעית גם חוסכת בצריכת החשמל ומתאימה למגמה הירוקה שחשובה גם בתאורה אדריכלית  באתר של יהלום תאורה.

שימושיות – תאורה אדריכלית בוחנת באופן מדוקדק את השימושים השונים של כל חדר כדי להתאים לו אמצעי הארה שיאפשרו שימוש נוח ומוצלח ככל האפשר בו . עובדים שעובדים שעות ארוכות ביום ובערב במשרד מול המחשב , למשל , זקוקים לתאורה שתעזור להם לשמור על חיוניות ועירנות ולמנוע מאמץ רב מהעינים – מה שיפגע באיכות העבודה שלהם לאורך זמן .

אווירה – לצד השימושיות וההבטים הפרקטיים , מתייחסת תאורה אדריכלית לממד האווירתי , לסוג ההרגשה שהייתם רוצים שתשרה בכל חדר . בהתאם לשאיפות שלכם מכל חדר , יתאימו לכם תאורה בהירה או עמומה , חמה או קרה ושילובים שונים של טכניקות הארה שיכולים ביחד להשפיע משמעותית על האווירה בחדר , על פי רצונכם .