פירוק רכבים

פירוק רכבים תהליך השחרור מצה"ל מלווה בסיוע צמוד של היחידה להכוונת חיילים משוחררים וקרנות נוספות. מלבד ייעוץ, מספקים גורמים אלו גם הטבות כלכליות בדמות מלגות לחיילים מצטיינים, חיילים קרביים או לחיילים בודדים, פיקדון אשר מיועד ללימודים, לרכישת דירה או לפתיחת עסק ומענק שחרור. בנוסף, מוצעת האפשרות של עבודה מועדפת למשתחררים כהטבה כלכלית משמעותית וקורצת במיוחד. אתרי דרושים עבודה מועדפת מרכזים את הצעות העבודה והופכים את מציאתה לפשוטה ביותר, כמו גם דרכים נוספות המיועדות לכך.

מציאת עבודה מועדפת לחיילים משוחררים קלה יותר בהשוואה לחיפוש משרה בשלב מאוחר יותר בחיים. כיוון שחיילים משוחררים מתמודדים עם שאלות ותהיות רבות, והם חסרים את ניסיון החיים בנוגע להיבטים שונים של האזרחות, מיועדות פרסומות דרושים עבודה מועדפת להפוך את תהליך זה לקל ומהיר עד כמה שניתן. כנסי המשתחררים מספקים גם הם הכוונה ומדריכים את החיילים כיצד להיערך לכל נושא חיפוש העבודה.

אתרי אינטרנט

ישנן פלטפורמות שונות המיועדות לחיילים משוחררים בכל הקשור למציאת עבודה. אתרי דרושים עבודה מועדפת באינטרנט הם נכון להיום האופציה המועדפת על רבים, כיוון שרוב המעסיקים, החברות והארגונים מפרסמים באמצעותם את המשרות הפנויות שלהם. אתרים אלו עשויים להיות אתרי חיפוש עבודה לקהל הרחב או אתרים המיועדים אך ורק לחיילים משוחררים, המקוטלגים לפי תחומים ומיקום בארץ. אתרים אלו כוללים לרוב גם מידע חשוב בנוגע לקבלת המענק אשר מסייע לרבים.

פירוק רכבים
פירוק רכבים

מודעות דרושים עבודה מועדפת מפורסמות גם באתרים המנוהלים על ידי צה"ל והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. היתרון שבאתרים אלו הוא הדיוק שבפרטים והעובדה כי כל משרה המפורסמת בהם עברה ביקורת ונבדקה היטב. פרסום של משרות נוספות נמצא פירוק רכבים בסניפים השונים של היחידה וביחידות צה"ל השונות שבהם ניתן לבקר לקראת סיומו של השירות הצבאי. מומלץ להיעזר ברשויות וביחידות השונות בתהליך חיפוש העבודה ובכלל – במהלך ההתאקלמות בחיי האזרחות.

פירוק רכבים חיפוש אקטיבי

אופציה נוספת של חיפוש עבודה מועדפת מתבצעת על ידי כיתות רגליים: מודעות דרושים עבודה מועדפת מפורסמות לעתים בדרכים "המסורתיות", כלומר – על לוחות מודעות במקומות עבודה שונים. תחנות דלק, עבודה בבניין או בתי מלאכה מפרסמים פירוק רכבים רמלה לעתים קרובות הצעות עבודה בדרך זאת. זוהי אמנם אופציה יותר מסורבלת וארוכה אך היא מאפשרת לבדוק את מקום העבודה מקרוב לפני שליחת קורות החיים אליו ואף לבחון את הצוות העובד במקום, את האווירה ואת התנאים.

"חבר מביא חבר" היא עדיין אחת הדרכים היעילות ביותר למצוא עבודה. מודעות דרושים עבודה מועדפת מיותרות לעתים בהשוואה לחייל משוחרר אשר עובד בעבודה שכזאת מזה זמן וממליץ על חבר קרוב. דרך זאת נוחה במיוחד למעסיקים אשר פרסום המשרות בדרך אחרת נחסך מהם, כמו גם בירור אודות העובד וקבלת המלצות בנוגע אליו. פעמים רבות מוצעת הטבה כספית מסוימת לעובדים שמצליחים לגייס מועמדים נוספים, בכדי לעודד שיטה זאת.